top of page
Interview with Roberto Spindel, President of the Chamber regarding the Prime Minister Visit to Latin America
News

News

Mirar ahora

.קורס כלים מעשיים לעבודה מול אמריקה הלטינית - בוא ללמוד לעשות עסקים באמריקה הלטינית

לשכת המסחר ישראל - אמל"ט מכריזה על הקורס המקיף לסחר בינלאומי. בקורס בן  8 המפגשים נטפל בכל האספקטים הקשורים לפעילות בחו"ל: תרבות, הבדלים בין המדינות, משפטי, מודיעין עסקי, מודלים עסקיים, הזדמנויות עסקיות וכלי סיוע של משרד הכלכלה והרשות לחדשנות
הקורס יתקיים בימי ראשון של החודשים אוקטובר ונובמבר

מועדון ארוחת הבוקר של חברת אשרא

בתאריך ה-4 במאי התקיים מפגש בהובלת לשכת המסחר ישראל – אמריקה הלטינית וחברת אשרא, החברה הממשלתית לביטוח אשראי, במסגרת פעילויות ייצוא של חברות ישראליות למדינות זרות. במפגש השתתפו נציגים של מספר בנקים ישראליים ואנשי עסקים המעוניינים בביצוע ייצוא של מוצרים ושירותים ישראליים לחו"ל.

מנכ"ל אשרא, מר צחי מלאך, העביר הרצאה על פעילותה של החברה וכחלק ממנה, הציג את התכנית החדשה שלה לערבויות חוזיות. במטרה להגביר את העידוד לפעילות הייצוא של ישראל, כלי משמעותי לשיפור המשק הישראלי, אשרא מוציאה לפועל תכנית חדשה המיועדת בעיקר לסייע לחברות יצואניות קטנות ובינוניות בעלי מחזורי יצוא עד כ-50$ מיליון, לעסקאות בטווח הבינוני-ארוך.

בהמשך לדבריו של צחי, הועברה הרצאה על כלל התכניות של אשרא, תהליך הפעלתם (ניתוח סיכונים עסקיים בכל מדינה) והצלחתם, ע"י מנהל השיווק, מר אלכס אברבוך.

יחסי ישראל-מקסיקו חוזרים לשיגרה לאחר משבר הטוויטר
רוברטו ספינדל, נשיא הלשכה, התראיין בתוכנית לונדון וקירשנבאום אודות המשבר עם מקסיקו. ניתן לשמוע את רוברטו בקישור זה, החל מהדקה ה-21.
 
לואיס וידגאראי, שר החוץ המקסיקני, זימן השבוע את שגרירנו במקסיקו, יוני פלד והביע את אי שביעות רצונו מציוצו של ראש הממשלה נתניהו שמשווה לכאורה את הגדר בדרום הארץ לחומה בין מקסיקו לארה"ב. 
רוברטו ספינדל סיפר בשידור על מחאתה יוצאת הדופן של הקהילה היהודית במקסיקו על הציוץ של נתניהו.
גם עו"ד מני ברויד, היועץ המשפטי של הלשכה התראיין אודות הקהילה היהודית ומעמדה בתכנית ערב חדש, החל בדקה ה-33.
בשיחת הבהרה בין הנשיאים אנריקה פנייה-נייטו וראובן ריבלין, השניים חזרו על רצונם בהמשך הקשרים והיחסים בין המדינות.

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu welcomed

Honduran President Juan Orlando Hernandez

This past December 10, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu welcomed Honduran President Juan Orlando Hernandez in Jerusalem.

They shared different important advances between both nations, afterwards with the signature of the bilateral cooperation agreement that will make growth all the security affairs.

Under the agreements, the two countries will strengthen ties in the field of technological exchange and intensify cooperation in areas such as military equipment and water resources in the agricultural sector. A specialized patrol vessel and a sophisticated land defense communication system will be developed.

ביקור היסטורי של נשיא פרגוואי בישראל

נשיא פרגוואי, מר הורסיו קארטס, הגיע לביקור ממלכתי בישראל, בלווית צוות שרים ומשלחת מדינית גדולה.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין ורעייתו נחמה אירחו את מר קארטס במשכן נשיאי ישראל וראש הממשלה קיים עימו פגישת עבודה, בה נחתמו מספר הסכמי שת"פ בין המדינות.

באירועים אלו, הנשיא הזכיר את הברית ההסטורית בינינו החל מההצבעה באו"מ ב-1947 על הקמת מדינת ישראל והעובדה שבצעירותו נתמך על ידי משפחת מסר היהודית מברזיל.

השר צחי הנגבי אירח את הנשיא לארוחת צהרים בה הסביר מר קארטס שפרגוואי גדולה פי 20 מישראל – כגודלה של גרמניה, עם 96% אדמות ראויות לחקלאות.

כמו כן הביע הנשיא את רצונו בסיוע ישראלי בעיקר בתחומי ההשקיה, החקלאות והחינוך.

הנשיא גם ביקש מהלשכה לארגן משלחת מסחרית למדינה. המעוניינים להשתתף במשלחת – מוזמנים ליצור איתנו קשר.l

בבחירות לנשיאות פרו נבחר ברוב דחוק פדרו פבלו קוזניסקי בן ה-77 שהיה ראש הקבינט ושר האוצר והכלכלה בימי אלחנדרו טולדו.

קוזינסקי, הדוקטור היהודי-פולני הקשיש מתהדר ברזומה מרשים גם מהבנק העולמי, אוניברסיטאות מובילות כמו פרינסטון ואוקספורד ומנהיג מפלגת ה-PPK. האנליסטים תולים בו תקוות ככלכלן מעולה מאסכולת וול-סטריט.

הרקע שלו יסייע לו בהתמודדות עם האתגר הגדול - לשמר את הגידול המרשים והרציף בתל"ג הפרואני לאורך שנים רבות בתקופתם של אלאן גרסיה והומאלה, על רקע ירידת מחירי הקומודיטיס והקיפאון בגידול בצריכת הנחושת, ענף היצוא העיקרי.

יחסי פרו-ישראל הינם טובים, החל בהצבעה באו"ם לטובת הקמת מדינת ישראל, דרך תמיכה בחקלאות, בטכנולוגיה ובביטחון עד היום. בפרו יש שפע הזדמנויות עסקיות, בפרויקטים לאומיים, מכירות לסקטור הממשלתי, העסקי והפרטי וכן בהשקעות. בועידת העסקים שקיימה לשכת המסחר ישראל-אמל"ט לפני מספר חודשים, דיווח לנו שגריר פרו בארץ, מר גוסטבו אוטרו, על האטרקציות העסקיות במדינה. יחד עימו ביקרו שלושה מושלים מאיזור האמזונס אשר התעניינו בעיקר בפתרונות הובלה וטיהור מים.

ב-28 ליולי יציג השגריר את היצע הפרויקטים והיצוא של פרו עבור היבואנים הישראליים.

מזל טוב - נשיא חדש בפרו
bottom of page